Brown

Splits

7.06km 360m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Ben Chesters DEVON M35 54:07 4:01
2nd Rob Parkinson DEVON M60 62:12 4:21
3rd Graham Wilding DEVON M65 66:16 5:20
4th Will Hancock KERNO M35 67:53 5:09
5th Dominic Robinson DEVON M45 69:49 5:15
6th Steve Edmonds DEVON M60 70:41 5:13
7th Phil Newall KERNO M55 74:25 5:32
8th Tom Bate DEVON M45 76:11 6:07
9th Andy Reynolds DEVON M50 79:19 6:23
10th Damian Wilson DEVON M45 90:00 6:09
11th Tim Gent DEVON M45 101:35 8:19
12th Guy Balmer DEVON M45 107:04 7:15
13th Ali White KERNO W50 137:59 15:03
m6 Dmitrijs Andrejevs STIGA M35 82:48  
m5 Stephen Eastley KERNO M60 88:15 16:04

Blue

Splits

5.3km 260m

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Harry Fox DEVON M18 41:08 4:21
2nd Jolyon Medlock WSX M40 51:35 7:11
3rd Chris Moncaster KERNO M60 53:12 5:12
4th Brian Fletcher QO M45 53:37 4:58
5th Ella Bowles DEVON W55 53:41 5:06
6th Mark Bagley IND M45 53:45 4:41
7th Ben Stevens DEVON M16 56:09 6:52
8th Adrian Taylor DEVON M60 56:45 6:59
9th Alistair Sellar IND M40 61:15 5:11
10th Robert Naylor DEVON M45 64:38 6:22
11th Mark Lockett KERNO M45 68:19 7:52
12th Rob Kohler DEVON M60 71:22 5:32
13th Ken Warren DEVON M55 72:09 6:55
14th Hana Skuckova DEVON W50 72:21 5:47
15th Hamish Wilson IND M50 73:45 6:06
16th Robin Carter DEVON W55 75:03 5:52
17th Adele Newall KERNO W55 76:28 6:35
18th Nicholas Maxwell DEVON M60 80:34 7:16
19th Alison Reynolds DEVON W50 86:59 7:56
20th Su Porter DEVON W55 87:00 9:10
21st Kate Bickerstaffe DEVON W45 90:39 9:03
22nd Philip Craven DFOK M60 97:26 18:34
23rd Sean Wolstenholme DEVON M50 103:20 7:34
24th Dave & Ben Reeby IND M14 130:46 9:51
m17 Nick Hockey DEVON M65 74:30 7:15
m4 David Snow DEVON M55 104:04 10:19
m4 m7-9 William Raichura IND M10 128:12  

Green

Splits

3.84km 180m

Pos Name Club Age Class Time
1st Obbie Fox DEVON M16 40:50
2nd Tommy Wright DEVON M16 45:48
3rd John Chesters DEVON M65 57:09
4th Carol Pearce DEVON W70 62:24
5th Tim Darlington DEVON M35 62:28
6th Tony Hext QO M65 62:43
7th Dave Urch BOK M65 65:55
8th Jill Green DEVON W70 67:04
9th Ian Purnell QO M45 67:46
10th John Pearce DEVON M70 67:59
11th Arthur Boyt KERNO M75 69:15
12th Roger Craddock QO M75 75:57
13th Martin Sheriff IND M60 76:37
14th= Mingxi Yang IND M21 78:02
14th= Sven-Erik Enno IND M21 78:02
16th Laura Sarson IND W21 78:05
17th Mike Kite WIM M70 85:34
18th Katie Norman IND W21 86:02
19th Laura Davis IND W21 89:45
20th Aiden Porter-Holborn IND M16 90:21
21st Hilary Eastley KERNO W60 102:08
22nd Helen Taylor DEVON W55 116:52
23rd Michael Cullen DEVON M65 118:46
dns rtd Judy Craddock QO W70  
m7-13 Bobby Godley DEVON M14 55:03
w12 Steve Perrelle DEVON M60 55:45
w8 Philip Warry BOK M60 56:31
m4 m6-13 Michael Webber IND M14 57:04
m4 m6-8 m10-11 Finlay Walsh DEVON M14 59:35
m5 Steve Wright DEVON M45 73:10
m13 Kim Boswijk DEVON W55 104:46

Light Green

Splits

3.06km 160m

Pos Name Club Age Class Time
1st Fraser Dixon IND M14 39:53
2nd Edward Purchase DEVON M14 40:40
3rd Charelie Withers DEVON M40 44:31
4th Izzy Cramp IND W21 48:47
5th Bobby Godley DEVON M14 54:49
6th Clare Toomey DEVON W35 55:12
7th Finlay Walsh DEVON M14 56:58
8th Michael Webber IND M14 59:07
9th Ellis & Sarah Watson IND M20 59:21
10th Luke Reynolds IND M14 60:07
n/c Louis Atkins IND M14 62:12
n/c Morley Atkins IND M16 69:51
11th James Slater DEVON M14 70:06
12th Katri Enno IND W21 71:54
13th Joelle Buxmann IND W21 71:58
14th Julian Settorington DEVON M50 77:14
15th Vivienne Maxwell DEVON W65 77:33
16th Adam Voysey DEVON M21 80:16
17th Jacqueline Sugie Rohan IND W40 81:52
18th Susan Hateley DEVON W70 93:42
19th Valerie Livsey DEVON W75 102:42
rtd Aimee Reeby IND W35  
rtd Elizabeth Reeby IND W65  
rtd Chloe Reeby IND W10  
rtd Jessica Reeby IND W10  
m6 Michelle Miles IND W50 67:33

Orange

Splits

2.6km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lyra Medlock WSX W10 40:46
2nd Grace Jones IND W40 49:50
3rd Oliver & Martin Lewis QO M10 52:55
4th Atkins Family DEVON M14 63:54
5th Karen & Annabelle Lewis QO W10 64:40
6th Challis Family IND M21 70:13
7th Jacob Ayres IND M10 75:04
8th Florence Ayres IND W8 75:11
9th Indy Sohel IND M45 93:40

Yellow

Splits

2.1km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Finn Sellar IND M12 20:22
2nd Fiona MacLeod IND W21 24:30
3rd Debbie Sellar W40 W40 26:56
4th Oliver Hayter IND M8 27:19
5th Matilda Hatchard DEVON W8 35:43
6th Luke Jones IND M14 37:18
7th Matilda Baker IND W6 45:44
8th Lucy Dixon IND W4 45:45
9th Isla Dixon IND W7 45:50
10th Bea & Ellie Balmer IND W10 50:48
m3 w5 m7 Sam Jones IND M10 28:51

White

Splits

1.48km 70m

Pos Name Club Age Class Time
1st Eva Honeywill KERNO W3 37:21
2nd Oliver Honeywill KERNO M6 37:22
3rd Faith Robinson IND W6 46:12
4th Suzi Robinson & family IND M4 47:13

Start

Splits

1.76km, 0 controls

Pos Name Club Age Class Time